دنبال چی میگردی :
در کجا دنبالش میگردی :


آخرین آمار ولادت، فوت، ازدواج و طلاق اعلام شد

آخرین آمار ولادت، فوت، ازدواج و طلاق اعلام شد

ابوترابی تصریح کرد: روز ملی جمعیت را نیز در ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در پیش داریم که به کمیت و کیفیت جمعیت، بهبود فرزند آوری و شرایط موضوعات مربوط به جمعیت پرداخته می شود.

 

ثبت یک میلیون و ۴۸۸ هزار ولادت

 

وی با اشاره به ثبت ولایت گفت: یک میلیون ۴۸۸ هزار ولادت، در سال ۹۶ به ثبت رسید. از این تعداد ۷۲۱ هزار ۷۶۹ دختر و ۷۶۶ هزار و ۱۳۹ ولادت پسر داشته ایم.نسبت جنسیت نیز از هر ۱۰۰ دختر ۱۰۶ پسر به ثبت رسیده است.

 

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت:۷۷ درصد از جمعیت ثبت شده ساکنین شهرها هستند و ۲۳ درصد در روستاها هستند. میزان عمومی ولادت نیز ۱۸.۸ در هزار جمعیت بوده است.

 

۵ استان رکوردار ولادت

 

ابوترابی گفت: ۵ استان سیستان و بلوچستان،خوزستان،خراسان رضویی، هرمزگان و خراسان جنوبی بیشترین ولادت را داشتند کمترین را نیز استان های گیلان، مازندران، مرکزی، البرز و استان سمنان داشته اند.

 

وی ادامه داد: ۳۷۶ هزار و ۸۰۷ نفر فوت نیز در سامانه ثبت شد که ۲۰۹ هزار و ۴۸۱ مرد و ۱۶۴ هزار و ۹۶۶ زن بودند.

 

بیشترین علل مرگ و میر

 

وی با اشاره به بیشترین علل مرگ گفت:بیماری قلبی و عروقی با ۳۹.۱ درصد، دستگاه تنفسی با ۹.۳ درصد و ۱۰.۵ درصد نیز مربوط به سرطان و تومار بوده است.

 

آمار ازدواج و طلاق

 

ابوترابی گفت: ۶۰۵ هزار و ۴۰۴ ازدواج در سال ۹۶ تا ۱۵ اردیبهشت ۹۷ رخ داده است و تعداد ۱۷۶ هزار ۹۲۴ طلاق نیز وجود داشته است. میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷.۳ سال بوده است و میانگین سن زنان ۲۲.۸ سال بوده است. میانگین طلا ق نیز در مردات ۳۶.۵ سال بوده است و این میانگین در زنان ۳۱.۶ بوده است.

 

ابوترابی گفت:میزان عمومی ازدواج در کشور به ازای هر هزار نفر جمعیت ۷.۶ نفر بوده است. ۵ استان دارای بیشترین ازدواج، خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان و خوزستان بوده است. کمترین ازدواج سمنان، البرز،تهران،بوشهر و ازدواج بوده است.

 

کمترین و بیشترین طلاق در استان

 

وی گفت: میزان عمومی طلاق عمومی ۲.۲ به ازای هر هزار جمعیت است. بیشترین آمار طلاق مربوط به تهران، کرمانشاه، کردستان، قم و گیلان بوده است و کمترین آمار مربوط به استان های سیستان و بلوچستان،چهارمحال بختیاری، ایلام،خراسان جنوبی و هرمزگان بوده است.

 

تغییر نام و نام خانوادگی

ابوترابی تصریح کرد: تعداد ۱۱۲ هزارو ۴۰۲ مورد تغییر نام داشته ایم و تعداد ۲۳۰ هزار تغییر نام خانوادگی داشته ایم که ۴۶ مورد تایید نشدند.

 

وی با اشاره به بودجه سازمان گفت: اگر زیرساخت های همانند کارت هوشمند فراهم شود و بخشی‌از اعظم مشکلات نظام کشوری حل می شود. بودجه برای توزیع ۲۰ میلیون کارت هوشمند نیاز داریم.
تعداد بازدید : 331
زمان انتشار : 1397/02/23

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


5 + 12 =
   
   

بانک اطلاعاتی هرمزگان از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است

هر گونه کپی و استفاده از اعتبار هرمزگانی ها پیگرد قانونی دارد