دنبال چی میگردی :
در کجا دنبالش میگردی :


دیگر هرمزگان پایتخت موسیقی کشور نیست/گروه‌های موسیقی محلی در تعمیر ساز خود با مشکل مواجه‌اند

دیگر هرمزگان پایتخت موسیقی کشور نیست/گروه‌های موسیقی محلی در تعمیر ساز خود با مشکل مواجه‌اند

 مجید ایرانمنش در دیدار هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان با استاندار، افزود: به‌جرئت می‌توان گفت بیش از یک دهه است دیگر هرمزگان پایتخت موسیقی کشور نیست و اینکه این لقب را می‌گویند تنها در حرف و شعار است.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته در تولید آثار موسیقی در حوزه هنری زحمات زیادی کشیده شده و آثار مناسبی تولید کرده‌ایم، اظهار کرد: اما بودجه لازم برای تولید و انتشار انبوه این آثار وجود ندارد و نمی‌توانیم توانمندی‌های هنرمندان بومی را به‌خوبی منعکس کنیم.

ایرانمنش با اشاره به اینکه حوزه هنری استان هرمزگان استودیو ضبط کوچکی دارد که چندان جوابگو ضبط آثار هنرمندان نیست، اضافه کرد: در چند سال گذشته به‌شدت به موسیقی محلی هرمزگان بی‌مهری شده است و با افت شدیدی مواجه هستیم.

عضو گروه موسیقی نغمه با بیان اینکه موسیقی محلی هرمزگان برای شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی و کشوری پیشنهاد‌های بسیاری دارد اما گروهی برای رفتن نداریم، خاطرنشان کرد: وقتی حمایت نیست به‌طور حتم هنرمند دل‌زده شده و دل به کار نمی‌دهد.

ایرانمنش با اشاره به اینکه گروه‌های موسیقی محلی استان هرمزگان در حال حاضر حتی در تعمیر ساز خود با مشکل مواجه هستند، تصریح کرد: در حوزه موسیقی محلی، خواننده، ترانه و نوع ساز بومی مورداستفاده، سه ابزاری هستند که در مقبولیت یک اثر، نقش اساسی را ایفا می‌کنند و برای تولید آثار مطلوب باید حمایت‌های لازم صورت بگیرد تا هنرمندان استان توانایی‌ها خود را به نمایش بگذارند.
تعداد بازدید : 379
زمان انتشار : 1397/01/27

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


4 + 18 =
   
   

بانک اطلاعاتی هرمزگان از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است

هر گونه کپی و استفاده از اعتبار هرمزگانی ها پیگرد قانونی دارد