دنبال چی میگردی :
در کجا دنبالش میگردی :


دردهای ناتمام خانواده فینی با بیماری ناشناخته / زخم هایی که با فقر و نداری وخیم تر می شوند

دردهای ناتمام خانواده فینی با بیماری ناشناخته / زخم هایی که با فقر و نداری وخیم تر می شوند

به گزارش خبرگزاری هرمزگانی ها؛گسترش زندگی شهر نشینی و ماشینی شدن امور جامعه باعث شده تا مردم بیش از پیش غرق مشکلات خود شوند؛ اوج گرفتن بحران های اقتصادی و تورم لحظه ای بسیاری از خانواده بر تلاش و کار بیشتر واداشته از این رو اغلب اعضای خانواده ساعت هایی از روز را مشغول کار و تلاش برای کسب درآمد هستند.
زندگی تو در توی شهری و روزمرگی عامه موجب شده تا جلوه های فقر و محرومیت به گوشه رانده شود و ذهن کمتر کسی را به خود مشغول دارد از سوی دیگر ورود اینترنت و انواع برنامه های پیام رسان دوری هر چه بیشتر جامعه را از حقایق رقم زده  تا جلوه های تجمل گرایی و مدهای غربی بیش از پیش بین مردم خودنمایی کند.
تمایل آحاد جامعه به انتشار تصاویر شخصی و لحظات فراغتشان محتوای پیام رسان ها را مملو از تصاویر لاکچری و آن چنانی کرده تا بیش از پیش حقایق و محرومیت قشر گسترده ای از جامعه را در خود پنهان کند از این رو اگر انتشار تصاویری واقعی از زندگی سخت و مشق بار عده ای در مخیلمان نمی گنجد.
زندگی ماشینی و گذراندن مردم در فضای مجازی از یک سو و انتشار گزارشات و آمارهای متعدد از وضعیت اقتصادی و درآمدزایی کلان کشور در هرمزگان موجب شده تا محرومیت در این استان  بیش از پیش از نظرها پنهان بماند و القاب دهن پرکن قطب اقتصادی و پایتخت تجارت کشور ذهن مخاطب را از حقایق تلخ و ملموس جامعه دور کند.
درست در کانون فعالیت های اقتصادی کشور مناطق محروم و کم برخوردای وجود دارد که فقر و تنگدستی ساکنانش در همهمه تزهای جذب گردشگر و متینگ های تبلیغاتی فراموش شده و تنها زمان کاندیداتوری نمایندگان یادی از این قشر خاکستری می شود نهایتا وعده های بی اساس و توزیع چند گونی برنج و حبوبات با کسب حداکثری آراء سروته قضیه به هم آورده می شود.
چندسالی است که زیبایی و جلوه های بصری شهر فین بندرعباس بر سر زبان ها افتاده و بسیاری را برای گذراندن ساعاتی از روز را در طبیعت بکر منطقه به خود جلب می کند، اما در پس باغ شهر تاریخی و آبشار معروف آن،مناطقی وجود دارد که فقر و نداری به تم ثابتی تبدیل شده و جز نگاه خیران و گروه های جهادی همتی به خود ندیده است.
غرب فین را می توان بشاگردی دیگر در قطب اقتصاد کشور دانست که در بسیاری از فاکتورها همپای محروم ترین نقاط شرقی هرمزگان است اما آنچه که موجب آزردگی و رنج خاطر می شود وجود برخی بیماری های لاعلاج است که ریشه در فقر دارد.
خانواده عبدالله باهمانه ساکن یکی از روستاهای غرب فین از جمله افرادی هستند که چندسالی است بیماری لاعلاج گریبانگیر سه عضو این خانواده شده و تاکنون هیچ راه درمانی برای مداوای پدر و دو فرزندش شناخته نشده است.
عبدالله ۵۰ساله در دروان سربازی دچار عارضه پوستی می شود که در پیگیری های اولیه بیماری جزام تشخیص تشخیص داده و از سربازی معاف می شود اما از آنجایی که بیماری ناشناخته عبدالله جزام نبوده بعد از مدتی درمان بهبود می یابد اما چند سال بعد بیماری ابعاد دیگری از خود را بر روی این پدر و دو فرزندش نمایان می سازد.بروز زخم ها و تاول های متعدد در قسمت دست و پا به مرور موجب از بین رفتن انگشتان و ناتوانی در راه رفتن عبدالله ، قاسم ۲۶ ساله و خدیجه ۲۳ ساله می شود که با پیگیری خیرین واین خانواده به مراکز درمانی اعزام می شود.
بنا به اظهار این پدر خانواده تاکنون چندین بار در بیمارستان های تهران، شیراز و بندرعباس ماهها تحت درمان قرار گرفتند و در نهایت علت بیماری فقرشدید ویتامین و پروتیئن در بدن اعلام می شود.
در حال حاضر قاسم که بزرگترین فرزند خانواده باهمانه می باشند به دلیل شدت جراحات و زخم ها دیگر توان راه رفتن ندارد و زخم بستر نیز بر درد های این جوان اضافه شده است.
اوج فاجعه زمانی نمایان می شود که این خانواده به دلیل مضیقه مالی توان تهیه دارو و وسایل پانسمان را ندارند که خود موجب تشدید زخم و درد می شود.
درد و رنج بیماری از یک سو و فشارهای روانی در اوج فقر ونیازمندی بر فرزندان این خانواده موجب ناامیدی و دلزدگی شده و از زمانی که پزشکان آب پاکی لاعلاج بودن را بر دستشان ریخته اند، بیش از پیش افسرده و مغموم شده اند.
در حال حاضر سه نفر از خانواده پنج نفره باهمانه روزهای زندگیشان را برای زندگی جاودان می شمارند و مادر وپسر کوچک خانواده در اوج تنگدستی وظیفه پرستاری از پدر، خواهر و بردار را بر عهده دارند.
علیرضا عباسی، مسئول گروه جهادی خاد الشهدا مستقر در غرب فین با اشاره به مشکلات این خانواده اظهار کرد: به دلیل لاعلاج بودن بیماری و گذراندن مراحل متعدد درمانی در بیمارستان های متعدد امیدی به مداوای سه عضو این خانواده وجود ندارد و طبق آخرین تشخیص رئیس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس،سوء تغدیه شدید و کمبود انواع ویتامین ها و پروتئین ها موجب بروز این بیماری شده است.
وی اظهار کرد: فشارهای روحی ناشی از بیماری موجب کلافگی قاسم شده و به دلیل فقر حاد خانواده در تهیه داروها و وسایل پانسمان زخم در مضیقه می باشند.
عباسی تصریح کرد: قرار گرفتن در نقطه ای کور موجب شده تا حتی این خانواده امکان استفاده از تلویزیون هم نداشته باشند که در اوج ناامیدی و ناتوانی روزشان را شب می کنند.
مسئول گروه جهادی عنوان کرد:این خانواده حتی در تهیه ویلچر هم ناتوان هستند چنانچه اگر زمینه ای برای  سرگرمی و فراغت این خانواده فراهم شود شاید بتوان اندکی غم بیماری را از دوششان برداشت.

 

 

 

 

 
تعداد بازدید : 181
زمان انتشار : 1397/08/07

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


0 + 13 =
   
   

بانک اطلاعاتی هرمزگان از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است

هر گونه کپی و استفاده از اعتبار هرمزگانی ها پیگرد قانونی دارد