دنبال چی میگردی :
در کجا دنبالش میگردی :


مرثیه خوانی وزیر برای مدارس

مرثیه خوانی وزیر برای مدارس

وزیر آموزش و پرورش شنبه شب در یکی از برنامه های صداوسیما از وضعیت نامناسب مدارس در برخی مناطق کشور گفت که حتی برخی مدارس، سرویس بهداشتی ندارند و یامدارس فاقد تجهیزات مورد نیاز هستند و... گلایه کرد. البته این سوال مطرح می شود که مگر متولی این وضعیت مدارس کیست و چه کسی بایستی این وضعیت را سروسامان دهد؟ وضعیت نابسامان مدارس را هم والدین، مدیران مدارس ، رسانه ها و... عنوان می کنند و وظیفه وزارت آموزش و پرورش هم در تجهیز مدارس و نوسازی و احداث مدارس است و اگر وزیر آموزش و پرورش هم قرار باشد مانند سایر اقشار فقط به ذکر مصیبت وضعیت مدارس در کشور بپردازد که مشکلی حل نمی شود.

در استان هرمزگان هم بسیاری از مدارس وضعیت مناسبی ندارند و بسیاری از کلاس های  درس فرسوده هستند ودر آستانه تخریب هستند وگاهی هم سقف و دیوار برخی از این مدارس فرو می ریزند که تاکنون اقدام مناسبی در این بخش صورت نگرفته است و در واقع نیازمند نهضت بازسازی مدارس فرسوده و احداث مدارس مورد نیاز می باشیم. از آن طرف هم بسیاری از مدارس استان فاقد تجهیزات مناسب آزمایشگاهی، برودتی، میز وصندلی مناسب، زمین و وسایل ورزشی هستند و بایستی به این بخش و رفع نواقص توجه شود. برخی از نمازخانه های مدارس نیازمند کولر می باشند تا دانش آموزان در فضایی مطبوع و خنک نماز را اقامه کنند ودر برنامه های فرهنگی و مذهبی شرکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش هم نیاز است که در سفری به هرمزگان، وضعیت واقعی مدارس در مناطق مختلف شهری و روستایی استان را مشاهده کنند و تا قبل از اینکه دانش آموزان در این مناطق محروم و در زیر آوار مدارس فرسوده مدفون شوند، اقدامی عاجل انجام داده تا از وقوع فاجعه انسانی پیشگیری شود.

از طرفی دیگر نیاز است که مشکلات کمبود کولر و تجهیزات در کلاس ها، نمازخانه ها و آزمایشگاه های مدارس برطرف شود که این مشکلات در مناطق روستایی و حاشیه ای شهرهای استان حاد تر است. باتوجه به وجود صنایع و معادن بزرگ در استان نیاز است که تدبیری اندیشیده شود و متولیان استانی و کشوری از این ظرفیت برای احداث مدارس، بازسازی و تجهیز مدارس استفاده کنند تا پرونده بحران کمبود مدارس استاندارد و وجود مدارس فرسوده در هرمزگان بسته شود و دانش آموزان شاهد عدالت آموزشی باشند وتبعیض در این بخش پایان یابد.
تعداد بازدید : 516
زمان انتشار : 1396/12/14

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


3 + 19 =
   
   

بانک اطلاعاتی هرمزگان از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است

هر گونه کپی و استفاده از اعتبار هرمزگانی ها پیگرد قانونی دارد