دنبال چی میگردی :
در کجا دنبالش میگردی :


توسعه بندر جاسک به زودی/امضای قرارداد خرید ۱۲ جرثقیل بزرگ به ارزش ۱.۴ میلیون یورو از آلمان

توسعه بندر جاسک به زودی/امضای قرارداد خرید ۱۲ جرثقیل بزرگ به ارزش ۱.۴ میلیون یورو از آلمان

وزیر راه و شهرسازی در مراسم ابلاغ اپراتوری ترمینال ۲ کانتینری شهید رجایی گفت: سکوی شماره ۲ ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی قبلا احداث شده بود ولی از جهت تجهیزات فقط ۸ دستگاه جرثقیل های بزرگ داشتیم و ۱۲ جرثقیل دیگر نیاز داشتیم تا به ظرفیت تخلیه و بارگیری این ترمینال ۱.۵ برابر افزوده شود.

آخوندی با بیان اینکه این اقدام اولین ثمره های برجام به حساب می آید تصریح کرد:بعد از برجام قرارداد خرید ۱۲ جرثقیل بزرگ به ارزش ۱.۴ میلیون یورو با آلمان امضا شد که دو دستگاه نصب شده و دو دستگاه دیگر نیز در حال نصب است و ۸ جرثقیل دیگر نیز به زودی وارد و نصب می شوند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی اپراتوری شماره یک این بندر نیز در اختیار بخش خصوصی به مدت ۵ سال قرار گرفت.

آخوندی تصریح کرد: پس از تکمیل بندر شهیدرجایی به سمت توسعه بندر جاسک و دیگر بنادر هرمزگان حرکت کنیم تا از این شدت تمرکز در بندر شهیدرجایی کاسته شود و بتوانیم سهم ایران را از حمل و نقل دریایی جهان بازپس بگیریم.

وی با اشاره به اینکه امروز از بخش اول فاز ۳ نیز بهره برداری می شود و بقیه بخش های فاز ۳ که مناقصه آنها تکمیل شده به زودی فعالیت ساخت آنها آغاز خواهد شد پرداخت و افزود:ترمینال۲ کانتینری بندرشهید رجایی ۹۰ هکتار اراضی پس  کرانه ای، ۸۵۰ متر اسکله، ۸ دستگاه گنتری کرین با ظرفیت ۶۱ هزار  Teu  به صورت درجا و یک میلیون و ۷۰۰ هزار  Teu  سالانه دارد.
تعداد بازدید : 369
زمان انتشار : 1396/11/21

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


6 + 16 =
   
   

بانک اطلاعاتی هرمزگان از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است

هر گونه کپی و استفاده از اعتبار هرمزگانی ها پیگرد قانونی دارد