دنبال چی میگردی :
در کجا دنبالش میگردی :مشاهیر و هنرمندان       هنرمند نقاش بندر لنگه

هنرمند نقاش بندر لنگه

هنرمند نقاش بندر لنگه با اشاره به اینکه بی توجهی همیشگی مسئولان آزارم می دهد؛ افزود: تااکنون هیچ مسئولی و نهادی از هنر و هنرمند حمایت نکرده و هیچ بهایی به هنر نمی دهند و در صورتی که خیلی جای کار دارد و بسیاری از خوبان در این زمینه ناشناخته و مجهور مانده اند.

 

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مریم صداقت نقاش هرمزگانی در گفتگو با فرهنگ کده با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ وارد عرصه هنری شدم  و زمانی که این حرفه را به صورت جدی  آغاز کردم صرفا با هدف اینکه بخواهم ذهنم را قوی کنم و دنیای پر از رنگ را بشناسم ؛ اظهار کرد: همیشه سعی داشتم در همه زمینه های مختلف کار کنم تا بتوانم به آن هدف و نتیجه ای که مدنظرم است برسم.

وی به دیدگاه خود نسبت به هنر نقاشی پرداخت و افزود: دیده بنده نسبت به نقاشی و دنیای رنگارنگ و خلاقیت های زیبا و متفاوت تغییر کرده و هدفم متعالی تر از قبل شده است.

مریم صداقت به افتخارات خود در عرصه هنری نقاشی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تا به حال نمایشگاه زیاد زده ام اعم از بندرلنگه و کرمان و … در همین ابتدای سال ۹۵ در جشنواره بین المللی آیات و قرآن یکی از کارهایم منتخب شد و در نمایشگاه این جشنواره به نمایش گذاشته شد و برگزیده هفتمین دوسالانه جشنواره هنرهای تجسمی استان هرمزگان و منتخب اولین جشنواره هرمزگان من و ….از جمله مقام هایی بود که در حوزه هنری کسب کرده ام.

این هنرمند لنگه ای وضعیت فرهنگی و هنری استان را ضعیف عنوان کرد و بیان داشت:تا به اکنون هیچ مسئولی و نهادی از هنر و هنرمند حمایت نکرده و هیچ بهایی به هنر نمی دهند و در صورتی که خیلی جای کار دارد و بسیاری از خوبان در این زمینه چه اساتید و چه افرادی که مشغول به کار هستند وجود دارند اما ناشناخته و مجهور مانده اند و این خود واقعا ناراحت کننده است .

نقاش بندر لنگه به دنیای هنر نسبت به سایر مشاغل اشاره کرد و گفت: نقاشی نگاه خوب و دقیق به همه موارد به طورکلی اعم از انسان ها ؛ اشیاء ؛ طبیعت را میخواهد و با همه این سوژه ها عجین شده است و کاملا دنیای متفاوتی را میتوان در آن سیر کرد و به درجه ای از عرفان در زیبایی های دنیا و خلقت میرسی که این دقت را کمتر میتوان در مشاغل دیگر دید.

مریم صداقت از کمبودها در زمینه هنری و بی توجهی مسئولان به هنرمندان گلایه کرد و اذعان داشت: کمبود و بی توجهی در زمینه هنری من را خیلی آزار می دهد و گرنه مسائل شخصی را یاد گرفته ام با آن بجنگم و در هر زمینه ای که بخواهی کاری انجام بدهی غیرممکن است که با مشکلات مواجه نشوی و تلاش کردن برای رفع مشکلات کار را زیبا می کند و تنها موضوعی که آزار دهنده است بی توجهی همیشگی مسئولان می باشد.

وی با بیان اینکه کار اصلی من نقاشی نیست ؛یادآور شد: لیسانس حسابداری هستم و در دفتر حسابداری و حسابرسی داناحساب بندر لنگه مشغول بکارم و در واقع تنها علاقه من به نقاشی مسیرم را به سمت رنگین کمان زیبای طبیعت کشاند.

نقاش شهرستان بندر لنگه اضافه کرد: برای خلق اثر هنری یک ماه وقت لازم می باشد و فکر و خلاقیت وانرژی میخواد و سعی میکنم از کوچکترین زمانم برای کار دیدن و کار کردن استفاده کنم و صرفا علاقه و عشق به این هنر من را وارد این کار کرد.

مریم صداقت تصریح کرد: تا به حال به فروش فکر نکرده بودم و امسال برای فروش و ارائه کارهایم مشغولم و در عین کار تجربه زیادی هم کسب میکنم کار میکنم سفارش هم هم می پذیرم .

وی تاکید کرد:  دوست ندارم از طرح های دیگران استفاده کنم اما کارهای نقاشان را میبینم و بزودی مجموعه کارهای فروشم به پایان می رسد حتما نمایشگاهی خواهم گذاشت و کارهایم را به فروش می گذارم.

 

 بانک اطلاعاتی هرمزگان از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است

هر گونه کپی و استفاده از اعتبار هرمزگانی ها پیگرد قانونی دارد