وب سایت اینترنتی

بلوک های سبک پرلیکا

بلوک های سبک پرلیکا


مدیریت : علیرضا حاجی زاده

بلوک پرلیکا

یکی از محصولات تهیه شده از سبک دانه پرلیکا بلوک های سبک پرلیکا می باشد . عمده ترین مصالح بکار رفته در این محصول سبکدانه پرلیکا می باشد که در ترکیب با ریزدانه های سنگی و چسب سیمان تشکیل یک بتن سبک را می دهند که فراهم کننده مشخصاتی است که در این گزارش به آن می پردازیم .

وزن مخصوص

حائز اهمیت ترین ویژگی بلوک های پرلیکا سبک بودن آنهاست به طوری که وزن مخصوص آن کمتر از 1100 کیلو گرم بر متر مکعب می باشد البته دانسیته واقعی دیتیل های اجرا شده از این مصالح بسته به نوع بلوک اجرا شده معمولا کمتر از مقدار ذکر شده خواهد بود. استفاده از خاصیت سبک بودن محصولات پرلیکا باعث کاهش بار مرده وارد بر المان های سازه ای ساختمان شده و علاوه بر کاهش مقاطع در اثر بارهای مرده مستقیم ، به علت کاهش وزن کلی ساختمان جذب نیروی زلزله را کاهش میدهد و در مجموع باعث کاهش کلی در کلیه مقاطع سازه ای ساختمان می گردد. از آنجا که یکی از عمده ترین هزینه های ساختمان مربوط به سازه می باشد تأثیر عمده ای در کاهش هزینه های ساخت می گذارد . از دیگر مزایای سبک بودن محصولات افزایش سرعت و کاهش نیروی کارگری در هنگام اجرای عملیات ساختمانی می باشد که در این مورد نیز کاهش هزینه اجرایی قابل مشاهده می باشد .

عایق حرارت

از دیگر خصوصیات بارز بلوک های پرلیکا ضریب هدایت حرارتی پایین این محصول می باشد که عددی برابر w/mc 0.25 برای این محصول به دست آمده است . خصوصیت مذکور برای محصولات پرلیکا عایق حرارتی مناسبی را در حد الزامات مبحث 19 ساختمان در دیوارهای ساخته شده از آن ایجاد می نماید. خصوصیت مذکور علاوه بر کاهش قابل ملاحظه هزینه انرژی از طریق پایین آوردن تبادل انرژی بین فضاهای جدا شده توسط دیواره های ساخته شده از پرلیکا باعث افزایش مدت پایداری دیواره ها و فضاهای محصور توسط آنها در برابر آتش سوزی می گردد . همان گونه که ذکر شد مصرف کنندگان با توجه به اختلاف دمائی بین فضاهای جدا شده می توانند سایز بلوک مورد نظر خویش را از بین سایز های مختلف بلوک پرلیکا انتخاب نمایند .

ابعاد بلوک

بلوک پرلیکا در سایز های مختلف و برای کاربریهای متنوع تهیه می گردد . تنوع سایز های بلوک پرلیکا برای مصرف کنندگان این محصول این امکان را فراهم می آورد که بسته به محل کاربرد و ابعاد دیوارهای مورد نظر، بلوکی که مطابق با استانداردهای ارائه شده برای موقعیت مذکور می باشد را انتخاب نمایند و از صرف هزینه های مازاد جلوگیری شود.

شکل ظاهری

شکل بلوک های پرلیکا این امکان را فراهم می آورد که دیواری دقیقا مطابق نقشه های پیش بینی شده را حاصل نمایند که علاوه بر کاهش پرت در فضای معماری، به علت تخلخل ظاهری در سطوح امکان اجرای انواع نماکاریها از قبیل : گچ کاری ، کاشی کاری و ... را به سادگی ایجاد می نماید . ازدیگر خواص بلوکهای پرلیکا سهولت در اجرای تاسیسات ساختمانی در این بلوکهاست به صورتی که به سادگی و بدون گسترش تخریب به سایر مواضع نا خواسته میتوان با ایحاد شیارهای محدود و کنترل شده مسیرهای تاسیساتی مورد نظر را ایجاد نمود

مقاومت فشاری

حداقل مقاومت فشاری بلوک های پرلیکا 25 کیلوگرم بر سانتی متر می باشد که بسته به نیاز ، می توان این مقدار را تا 100 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع افزایش داد .

جذب رطوبت پایین

بلوکهای پرلیکا به دلیل جذب رطوبت پایین خود دارای دوام و طول عمر بیشتری نسبت به محصولات جایگزین می‌باشند خصوصا توام شدن خاصیت فوق با عدم واکنش‌پذیری این محصول در برابر عوامل شیمیایی نظیر باران‌های اسیدی و یا سولفات‌های موجود در خاک استقبال گسترده‌ای را از آنها فراهم نموده است.

عایق صوت

به علت وحود تخلخل در دانه های پرلیکای موجود در بلوکها، امواج صوت هنگام عبور از این دیواره ها مستهلک میگردد از این رو استفاده از این محصول تامین کننده خواسته های مبحث 18 مقررات ملی ساختمان میگردد .


بلوک های سبک پرلیکا - آقای علیرضا حاجی زاده

آدرس : بندرعباس ، بلوار امام حسین ، بازار بزرگ امام حسین ، لاین صدف ، پلاک 7

تلفن : 07633688590


بلوک سبک پرلیکا ، بلوک سبک در بندرعباس ، بلوک سبک پرلیکا در بندرعباس ، بلوک فروشی در بندرعباس ، مصالح فروشی در بندرعباس ، مصالح در بندرعباس ، ساختمان در بندرعباس ، ساختمان سازی در بندرعباس ، بلوک در بندرعباس ، بلوک فروشی در بندرعباس ، سازه های ساختمانی در بندرعباس

عنوان : بلوک های سبک پرلیکا
گروه : مصالح فروشی

آدرس : هرمزگان - بندر عباس - بندرعباس، خیابان دانشگاه، نبش دانشگاه 13، ساختمان کوروش کبیر، طبقه هفتم، پلاک 702 --- تلفن : 07633688590

قدرت گرفته از وب سایت بانک اطلاعاتی استان هرمزگان

Power by : RAAKCMS